Кафедра підприємництва і торгівлі створена на підставі наказу ректора №512 від 27 липня 2018 року та функціонує в складі факультету економіки та управління.

Колектив кафедри підприємництва і торгівлі представлений науково-педагогічними працівниками з чисельністю 7 осіб, зокрема: 1 доктор економічних наук – доцент Собко О. М., 6 кандидати економічних наук – доцент Бойчик І. М., доцент Вашків О. П., доцент Крисоватий І.А., доцент Турчин Л.Я., доцент Смерека С.Б., доцент Спяк Г.І. На кафедрі підприємництва і торгівлі Західноукраїнського національного університету здійснюється підготовка БАКАЛАВРІВ та МАГІСТРІВ  за спеціальністю – 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Терміни навчання:

БАКАЛАВР – 4 роки за денною та заочною формами навчання;

МАГІСТР – 1 рік 4 місяці за денною та заочною формами навчання.

Випускники технікумів, коледжів, професійно-технічних училищ, які здобули освітній рівень «молодший спеціаліст» («молодший бакалавр»), вступають на 3 курс i навчаються за скороченою програмою підготовки бакалаврів (2 роки).

Спеціальність «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ» є перспективною в переліку спеціальностей економічного спрямування. Доцільність її відкриття зумовлена трансформаційними процесами в сферах економіки, освіти та вимогами ринку праці.

Підготовка фахівців за цією спеціальністю має на меті дати здобувачам ґрунтовні знання та стимулювати здобуття професійних компетенцій для відкриття власної справи, управлінської, організаційної, комерційної, аналітичної та науково-дослідної діяльності у сферах підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Конкурентними перевагами спеціальності є широкі можливості для випускників не лише знайти гідне місце праці на підприємствах, установах та організаціях різних напрямків діяльності, а й започаткувати власний бізнес у сферах виробництва, торгівлі, консалтингових послуг, сервісного обслуговування, ресторанного господарства, нерухомості, логістики тощо.

Особливостями спеціальності є її зорієнтованість на формування широкого спектру компетентностей, що дозволяють випускникам:

– заснувати та розвивати власний бізнес;

– працювати в сфері послуг;

– здійснювати операції на товарних біржах;

– приймати компетентні оперативні рішення в межах виконуваних функцій;

– управляти підрозділами у великих компаніях та організаціях різних напрямків діяльності;

– розробляти, обґрунтовувати та реалізовувати «startup», власні соціальні проекти чи інші бізнес-ідеї;

– здійснювати керівництво підприємствами, фірмами, установами у сферах виробництва, торгівлі, біржової діяльності та ін.;

– реалізовувати цифризацію економічних процесів на мікрорівні;

– опановувати засади соціальної відповідальності бізнесу, ділового спілкування та підприємницької етики.

Посади, які обіймають БАКАЛАВРИ зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»:

• економісти функціональних підрозділів підприємства;
  • дилери (біржові торговці) та брокери;
  • фахівці з біржових операцій, фінансів, торгівлі;
  • ріелтери, торговці нерухомістю;
  • торговельні представники, агенти, інспектори;
  • організатори збуту, експедитори;
  • товарознавці;
  • закупники;
  • комерційні ревізори;
  • організатори виставково-ярмаркових заходів, аукціоністи та ін.

Посади, які обіймають МАГІСТРИ зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»:

• директори підприємств, установ, організацій;
  • комерційні директори;
  • директори ринків;
  • керівники торговельно-економічних місій;
  • менеджери (управителі) в оптовій, роздрібній торгівлі, ресторанному господарстві;
  • керівники підприємницьких структур у виробничій та ІТ сферах, торгівлі, ресторанному господарстві, індустрії послуг;
  • керівники підрозділів великих виробничих, транспортних, комерційних компаній;
  • завідувачі секцій у великих торговельних комплексах;
  • керівники консалтингових, страхових, інших установ і фірм;
  • наукові співробітники-консультанти в галузі економіки;
  • фінансові аналітики.

Важливим напрямом діяльності кафедри є інтернаціоналізація діяльності для забезпечення якості надання

Важливим  напрямом діяльності кафедри є інтернаціоналізація діяльності для забезпечення якості надання освітніх послуг, розвитку міжнародної співпраці, конкурентоспроможності наукових досліджень і фахівців-випускників спеціальності на ринку праці. Протягом 2018-2021 рр. кафедра реалізувала у партнерстві з Вроцлавським економічним університетом (Польща), Університетом Паннонії (Угорщина), Еллінським відкритим університетом (Греція) міжнародний проєкт «International mobility – opportunity and problem. Proper preparation for studying at a foreign university» (project number – 2018-1-PL01-KA203-050756) в межах Програми Еразмус+ (Стратегічне партнерство).

Будь успішним разом з нами!